Aktualności

Instrukcja wyboru e-Rotarian

W związku z tym, że polscy rotarianie mogą skorzystać z wersji elektronicznej „The Rotarian” od numeru listopadowego. W tym celu należy niezwłocznie dopełnić formalności w zakładce My Rotary na stronie www.rotary.org i przesłać do wiadomości Skarbnika dystryktu listę członków klubu, którzy takiego wyboru dokonali.

więcej »

 

Powrót do Polski

Agata Piasecka, Tomasz Juraniec i Adam Szczepanek. Troje młodych ludzi, którzy właśnie wysiedli z samolotów po rocznym pobicie na wymianie zagranicznej. Agata spędziła ten czas na Tajwanie. Tomasz i Adam mieszkali w USA. Co dał im wyjazd i dlaczego uważają, że to jeden z najważniejszych okresów w ich życiu?

więcej »

 

Rotaract European Meeting Poznań 2015

Czas wakacyjnych podróży powoli dobiega końca, warto jednak wybrać się w jeszcze jedną – do Poznania, na Rotaract European Meeting. REM to spotkanie ponad trzystu Rotaractorów z całej Europy, podczas którego mamy szansę lepiej się poznać, zintegrować, ale też pokazać osiągnięcia polskich klubów i zaprezentować zagranicznym gościom piękno Poznania.

więcej »

 

Powstaje Rotary Klub Białystok

W Białymstoku do tej pory Rotary nie było obecne. W końcu 2014 roku powstała grupa inicjatywna, która krok po kroku doprowadziła do zebrania grupy osób zainteresowanymi pracą w Rotary.

więcej »

 

Przekazanie służby w RC Jarosław

Przekazanie służby w klubie zbiegło się z obchodami 15-lecia istnienia klubu. Uroczystość odbyła się dnia 12 czerwca 2015 roku w Zespole Pałacowo-Parkowym w Ożańsku koło Jarosławia. W uroczystości wzięło udział 140 osób, w tym delegacje Rotarian z Ukrainy, Zamościa i Krakowa.

więcej »

 

Noc Prezydentów 2015 w Rotary Club Bydgoszcz

Jest w roku jedna tak noc, gdy insygnia służby wędrują w kolejne ręce.

Na początku wszyscy się martwili o pogodę. Mieliśmy siedzieć na tarasie, tuż przy rzece. Jednak kilka ostatnich dni sprawiło nam wielką niespodziankę. Promienie słońca towarzyszyły nam przez wiele godzin, a po zachodzie wieczór nadal był ciepły i zachęcał do długich rozmów.

więcej »

 

Do USA, aby wydorośleć

Z Jakubem Szatkowskim o korzyściach płynących z wymiany młodzieżowej, poznawaniu obcych kultur, ludzi i ich sposobu patrzenia na świat rozmawia Dorota Kowalewska.

Czy ten wyjazd był tylko po to, aby nauczyć się języka?

Jeśli ktoś chce wyjechać tylko po to, aby dobrze nauczyć się mówić w obcym języku, to nie powinien myśleć o wymianie. Ten wyjazd ma dać coś więcej. Mają poznawać obcą kulturę, ludzi, ich sposób patrzenia na świat. Wrócić do Polski i przekazać tę wiedzę i oczywiście z niej korzystać. To jest główny cel wymiany.

więcej »

 

Formuła Rotary

Szybciej niż F1. Emocje sięgały zenitu. Rywalizacja trwała do ostatnich minut. A zwycięzca pokonał zawodników, którzy nie odpuszczali do samego końca.

Nie, nie były to zawody na torze Petronas Malaysia Grand Prix. Rotarianie wystartowali na jednej z najtrudniejszych tras na świecie… na bydgoskim torze kartingowym. I myliłby się ten, kto by pomyślał, że były to zawody, które wzbudziły w zawodnikach i widzach mniej emocji.

więcej »

 

Gubernator Dystryktu 2230 Rotary International Barbara Pawlisz

Od 1 lipca funkcje Gubernatora Dystryktu 2230 Rotary International sprawuje Barbara Pawlisz z RC Sopot International.

- Czeka nas ważny rok. Będzie to ostatni rok wspólnego polsko-ukraińsko-białoruskiego dystryktu. Do Polski przyjedzie Prezydent RI Ravi Ravindran. Przeprowadzimy I Konkurs Dystryktalny dla Młodzieży Gimnazjalnej dotyczący wystąpień publicznych - powiedziała nowa Gubernator.

Wspierajmy Basię, pierwszą kobietę gubernatora w naszym dystrykcie, aby mogła po roku służby pozostawić kilka spraw w trochę lepszym stanie niż zastała.

Barbara Pawlisz

 

Polski Klub na “jedynce” w The Rotarian


W ostatnim numerze ogólnoświatowego The Rotarian w rubryce WORLD ROUNDUP (Rotary news in brief from around the globe) gdzie prezentowane są wybrane wiadomości z całego świata znalazł się na pierwszym miejscu reprezentujący Polskę RC Warszawa City ze swoim grantem globalnym.

więcej »